Jak wesprzeć dziecko w przygotowaniu do egzaminu?

Jak wesprzeć dziecko  w przygotowaniu do egzaminu?
W maju uczniowie kończący szkołę podstawową podejdą do egzaminu ósmoklasisty, który stanie się podstawą w rekrutacji do szkół średnich.
Egzamin to wyzwanie nie tylko dla uczniów czy nauczycieli, ale również rodziców, którzy martwią się o przyszłą edukację swoich dzieci. Czy jest się czego obawiać? Należy pamiętać, że w dużej mierze wszystko zależy od odpowiedniego przygotowania.

Nie martw się na zapas

Zastanawiasz się, jak Twoje dziecko poradzi sobie z egzaminem, czy wie jak i co powtarzać? Zazwyczaj największą trudnością jest systematyczność powtarzania materiału, odpowiednio dobrane ćwiczenia i oczywiście pozytywne nastawienie. Na początku uczniów może trochę wystraszyć zbyt duża ilość materiału, przeglądanie podręczników, nie wiedzą dokładnie czego i ile się uczyć.
Można jednak temu zaradzić. Doradź swojemu dziecku, by ułożyło sobie konkretny plan nauki i codziennie powtarzało materiał tylko przez 10-15 minut. Nauka jest dużym wysiłkiem dla umysłu. Dlatego łatwiej przyswoić małe porcje, ucząc się regularnie. Niech nie odkłada nauki „na później”, to nie tylko powoduje nawarstwianie materiału, ale również ogromny stres. Pamiętaj, że efektywnie znaczy systematycznie.

Tak, zdam!, czyli prosto i przejrzyście

My również postanowiliśmy pomóc i przygotowaliśmy dla Waszych dzieci repetytorium i niezbędnik TAK, ZDAM!, które ułatwią naukę z języka polskiego oraz matematyki .
Ułożone zostały one z myślą o egzaminie ósmoklasisty, a treści dopasowano do potrzeb i stylu nauki dzisiejszych czternastolatków, którzy potrzebują wiedzy skondensowanej, w przejrzystej i klarownej formie.

Bez zbędnych informacji

Największym atutem jest to, że dziecko uczy się wyłącznie tego, co faktycznie może znaleźć wśród zadań egzaminacyjnych. Dzięki temu nie zaśmieca głowy niepotrzebnymi informacjami. Poza niezbędną wiedzą zawartą na każdej stronie publikacji, uczeń zyska porady, jak skutecznie uczyć się do egzaminu, jak krok po kroku rozwiązywać zadania. Ponadto otrzyma wzory, zadania i arkusze egzaminacyjne do samodzielnej nauki. Wszystko w jednym miejscu, skrótowo i przejrzyście. Publikacje nie są obszerne, więc nie przerażą ósmoklasisty zbyt dużą ilością materiału do przyswojenia.
W repetytorium znajdują się również kody dostępu do strefy nauki na takzdam.pl, gdzie można rozwiązywać testy online. Dostępne są tam wszystkie zadania z repetytorium z rozwiązaniami krok po kroku oraz wyszukiwarka najważniejszych zagadnień teoretycznych, przydatnych do rozwiązywania zadań egzaminacyjnych.

Nie masz podręczników z ubiegłych lat?

Nie jest to problem. W Niezbędniku TAK, ZDAM! znajdują się wszystkie informacje z klas 4-8, które będą wymagane na egzaminie. To z pewnością ułatwi powtarzanie wcześniej przerobionego materiału.
Nie masz podręczników z ubiegłych lat?

Poczucie pewności i bezpieczeństwa

Zaplanowanie i rozpoczęcie nauki odpowiednio wcześnie na pewno da Twojemu dziecku większe poczucie pewności i bezpieczeństwa. Mniej stresu to też jeden z ważniejszych czynników powodzenia na egzaminie.
Wystarczy dobrze usystematyzować wiedzę i powtarzać wiadomości. Trzymamy kciuki!

Jak się uczyć ?